Co będzie na topie jesienią 2014

m7

Czas biegnie nieubłagalnie. Dopiero co było lato, a już za oknem niemalże jesień w pełni. I oczywiście jak co roku zastanowimy się, co tym razem będzie modne. Czy tym razem projektantów zainspiruje coś nowego? Czy będzie to coś, czego jeszcze nie było? A może kolejny ,,odgrzewany kotlet”? Każdy tworzy coś innego, jednak pewne jest to, że trendy będą się powtarzać. Jesień 2014 ubierze się tym razem między innymi w militarną zieleń. Nie wierzycie? To jest fakt. Wojskowa zieleń, czyli jak kto woli popularne khaki, jest hitem jesiennych pokazów mody. Jeśli nie macie w swojej garderobie ubrań w takich barwach, zaopatrzcie się koniecznie. Tajne źródła donoszą, że kolor ten nie opuści wybiegów tak szybko i pojawiać się będzie także w przyszłym sezonie letnim. Ucieszą się z pewnością fani ubrań moro. Kolor zielony zatem królować będzie w tym sezonie. Jeżeli mamy ochotę, bez żadnych przeszkód możemy nosić go jako total look ( czyli całość na zielono). Jeżeli nie chcemy aż tak bardzo się wyróżniać, załóżmy same dodatki. Naszą stylizację możemy również dopełnić makijażem w odcieniach zieleni. Nie zapominajmy o butach i torebkach, które są nieodłącznym elementem każdej modnej stylizacji.

Projektanci zapewniają również, że nadchodząca jesień nie będzie ani monotonna, ani tym bardziej nudna. Z pewnością dużej liczbie osób ta pora roku, która właśnie nadeszła, kojarzy się z deszczem, smutkiem i depresją. Nie ma w tym w sumie nic dziwnego, ponieważ za każdym razem ciężko pożegnać lato, na które zawsze czekamy z utęsknieniem. Nie popadajmy jednak w taką stagnację, bo najbliższy czas słoneczny za oknem nie będzie. Niech moda dodaje nam ciepła i otuchy na długie jesienne wieczory. Oczywiście nie zabraknie szarości, ale nie będzie ona kolorem dominującym. Zaraz obok niej pojawią się także intensywne i zmysłowe odcienie czerwieni. Musicie przyznać, że ten kolor dodaje energii, dlatego każdy znużony jesienną aurą powinien przywdziać coś bardzo czerwonego. Projektanci nie zapomnieli również o odcieniach bardziej stonowanym, pudrowych i cukierkowych różach, pastelowych zieleniach i odcieniach waty cukrowej. Co ciekawe, te bardziej stłumione kolor należy w tym sezonie łączyć ze swoimi kontrastowymi odpowiednikami. Również metaliczne blaski zadomowią się  w modzie na najbliższy czas.

Jeżeli chodzi o wzory, to zdecydowanie w tym sezonie dominować mają motywy zwierzęce. Szczególnie zauważalny jest motyw prezentujący skórę węża, którym zachwycili się po raz kolejny projektanci i domy mody. Tej jesieni nie będzie również brakowało ukochanej przez wiele osób kraty. Wkradać się zaczęła także geometria, abstrakcja w postaci op – artu i wzory patchworku (łączenie ze sobą różnych części tkanin, które w efekcie tworzą jeden wzór). Będziemy często poddawani złudzeniom optycznym za sprawą hipnotyzujących czarno – białych wzorów, motywów kalejdoskopowych i kontrastowych zestawień barw. Zaskoczeniem dla wielu osób mogą okazać się kwiatowe wzory, które niewiele mają wspólnego z nadchodzącą porą roku. Być może będą miały za zadanie wprowadzić nieco więcej życia podczas długich, jesiennych wieczorów. Botanika przybierać będzie formy zarówno spokojne, jak i romantyczne. Każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Można odnieść wrażenie, że tym razem jesień będzie pełna barw. Moda zapewni nam wiele doznań wzrokowych i chyba właśnie o to chodzi, żeby nie popadać w szarość, tylko cieszyć się kolorem, którego w przyrodzie będzie niestety coraz mniej.