Firma Converse wreszcie upublicznia nowy model trampek

converse2Firma Converse wreszcie upublicznia nowy model trampek
Fani popularnych „conversów” są zachwyceni: firma wreszcie upubliczniła nowy model kultowych trampek. Chuck Taylor All Star II, jak się je potocznie nazywa, to rezultat pracy specjalistów, którzy chcą odświeżyć i przybliżyć młodym klientom trampki, podbijające serca poprzednich pokoleń. Zachowano przy tym podstawowe cechy klasycznego modelu, które sprawiły, że „conversy” do dziś są chętnie noszone, szczególnie przez osoby z branży tzw. kreatywnej: artystów, muzyków, projektantów itd.

W poszukiwaniu inspiracji

Przez ostatnie 100 lat model Chuck Taylor nie zmienił ani odrobinę swojego designu. Dlatego też konstruktorzy obuwia w firmie Converse spędzili niejedną godzinę na burzy mózgów, próbując dociec, czego dziś najbardziej potrzebują ich klienci i które cechy butów są wśród nich najbardziej pożądane. Jednak najwięcej czasu poświęcili na ustalenie, które elementy kultowego modelu sprawiłyby, że klienci chcieliby nosić ich buty „24 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku”, jak przyznał Geoff Cottrill, vice prezes firmy Converse. Nikogo pewnie nie zdziwi, że na pierwsze miejsce wysunęła się kwestia poprawy komfortu użytkowania – w tym celu zastosowano piankowe poduszeczki i dodatkowe wsparcie dla podbicia. Prócz tego, buty wyposażono w perforowaną wkładkę, która umożliwia stopie oddychanie podczas długiego noszenia trampek. Nowy model Chucka Taylora ma też zostać wykonany ze zdecydowanie lżejszych materiałów.

Dbałość o te same wartości

Decydenci firmy Converse zadbali by nowy model trampek został wyposażony również w standardowe cechy, które lata temu zyskały ogromną grupę zdeklarowanych fanów, szczególnie z branży artystycznej. „To oni sprawili, że marka funkcjonuje na rynku w obecnej formie”, dodaje Cottrill. „Chuck Taylor wydaje się modelem, który łączy pokolenia na przestrzeni wielu lat, dlatego ciężko wyodrębnić dla niego jedną grupę docelową”, przyznaje vice prezes firmy, robiąc wprowadzenie do szeroko zakrojonych działań marketingowych. Na pomysł odświeżenia wizerunku wpadły również inne firmy sportowe – w tym Adidas, Reebok i Keds, ale Converse idzie o krok dalej: nie tylko wprowadza zmiany do claimu, ale również poprawia design swojego flagowego produktu. Oczywiście, nadal będzie można kupić klasyczny model tych trampek; nie wszyscy klienci dobrze reagują na zmiany. Sądząc jednak po entuzjastycznym przyjęciu modelu Chuck Taylor II, te buty mają również szansę wkrótce zyskać status „kultowych”. Jeśli szukasz conversów dla siebie wejdź na  http://www.eobuwie.com.pl/converse.html