Jaką kreację wieczorową wybrać?

Uroczyste gale, biznesowe kolacje czy spotkania ze znajomymi mają to do siebie, że w zależności od tego, czego dotyczą wymagają od uczestniczących zachowania odpowiedniego dresscode’u. Stąd częstym rozwiązaniem są kreacje wieczorowe u pań, a garnitury u panów.

Spotkania rodzinne lub w gronie przyjaciół mają to do siebie, że nie wymagają od nas zbyt eleganckiego ubioru, chyba, że są to wyjątkowe okazje. Jednak wówczas, szczególnie panie, szukają takiego rozwiązanie, które połączy w sobie komfort noszenia stroju oraz elegancki i stonowany wygląd. Częstym wyborem są sukienki, damskie garnitury albo kombinezony.

Kombinezon czy garnitur?

Garnitury damskie mają to do siebie, że są eleganckie, ale w oczach wielu kobiet skrywają ich kobiecość. Jednak odpowiednio skrojone uwydatniają walory damskiej sylwetki nadając jej seksownego i nieco tajemniczego wyglądu. Do tego zazwyczaj są komponowane z kapeluszami, które jeszcze bardziej przykuwają uwagę.

Modne kombinezony damskie są znacznie częściej wybierane niż damskie garnitury. Ten strój jest uważany przez kobiety za bardziej atrakcyjny w oczach mężczyzn. W zależności od fasonu może być wyzywający, stonowany bądź bardzo luźny. Istotny jest również materiał, z którego jest wykonane ubranie, gdyż gramatury oraz wzory sprawiają, że jest on codzienny bądź elegancki.

A może sukienka na wieczór?

Innym znacznie bardziej uniwersalnym, ale nie mniej efektownym i eleganckim rozwiązaniem są sukienki wieczorowe 2018. Mała czarna czy kreacja o prostym kroju rozwieje wszystkie wątpliwości, co do tego, jak się ubrać na konkretne spotkanie. Nie będą zbyt rzucające się w oczy, a jednocześnie nikogo nie obrazimy swoim wyborem.

Sukienki na gale czy wystawne przyjęcia mogą być znacznie bardziej wyzywające i przykuwające uwagę. Warto wtedy zastanowić się nad mocniejszymi kolorami, jak czerwień, bordo, niebieski czy zieleń. Ale także można skorzystać z bardziej odważnych krojów, jak długie sukienki z rozporkiem czy z wycięciami w talii albo z głębokim dekoltem.