Manicure – naturalny zabieg dla dłoni

portrait-865007_640Manicure to przyjemny i odprężający zabieg, któremu poddajemy paznokcie u rąk. Głównym celem manicure’u jest odżywienie i rozjaśnienie płytki paznokcia oraz wypielęgnowanie i uelastycznienie skórek. Zabieg ten wiąże się nie tylko z malowaniem płytki paznokcia, ale także z jej wyrównaniem. Jeśli zatem chcemy, aby nasze paznokcie były zawsze zadbane i naturalnie piękne, warto wykonać taki zabieg u profesjonalisty, np. w salonie kosmetycznym Easy Nails.

Kosmetyczki twierdzą, że manicure jest zabiegiem, z którego powinna korzystać każda kobieta. Wygląd dłoni jest bardzo ważny, ponieważ są one naszą wizytówką. Mogą być decydującym czynnikiem przy zdobywaniu nowej pracy. Osoba z zaniedbanymi dłońmi raczej nie otrzyma posady w banku lub na stanowisku kierowniczym. Co ważniejsze, wygląd i stan dłoni zdradza wiek kobiety. Im bardziej dłonie będą zaniedbane, tym bardziej kobieta będzie wyglądała na starszą.

Każda kobieta, która chociaż raz w życiu poddała się zabiegowi manicure’u może wymienić wiele jego zalet. Są to między innymi:
– wyrównanie wszelkich nierówności płytki paznokcia, dzięki czemu staje się ona gładka,
– paznokcie mają pożądany kształt i wygląd,
– dzięki usunięciu zalegających skórek dłonie są eleganckie i zadbane,
– podczas zabiegu stosuje się odżywki, które dostarczają do paznokci substancje odżywcze i witaminy, dzięki czemu kondycja paznokci ulega znaczącej poprawie,
– po zabiegu manicure paznokcie mogą być nie tylko odpowiednio wypielęgnowane, ale także profesjonalnie pomalowane lakierem w naszym ulubionym kolorze.

Niestety nie każdy może wykonać na swoich paznokciach manicure. Istnieje kilka przeciwwskazań, a dokładnie chorób, które nie pozwalają na wykonanie tego zabiegu. Są to:
– grzybica, która zawsze rozwija się na wolnym brzegu płytki paznokcia, po czym rozwija się aż do macierzy; paznokieć przybiera żółto-zielono-brunatną barwę,
– zielenica paznokcia, która powstaje pod paznokciem przedłużonym na skutek zapowietrzenia płytki paznokcia i nieprawidłowo wykonanego zabiegu przedłużania,
– drożdżyca, która atakuje najpierw wał około paznokciowy; staje się on czerwony i napuchnięty, a przy nacisku wypływa z niego ropa.