Moda dla każdego, czyli jak zrobić coś z niczego

m2

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby każdy mógł być własnym projektantem, tworzyć rzeczy niepowtarzalne i we własnym stylu? Wydaje się to być rzeczą absolutnie niemożliwą, ale do końca nie jest. Wystarczy tak naprawdę dobry pomysł, trochę chęci i możemy być modni na swój własny sposób. Nie ma tu oczywiście mowy o przerabianiu gotowych ubrań, która same w sobie są kultowe bądź w danym czasie modne. One mogą być za to doskonałą inspiracją. Skąd zatem wziąć ubrania do przeróbki? Odpowiedzią na to pytanie jest ogromna liczba second – hadnów, które jak grzyby po deszczu wyrosły w niemalże wszystkich miastach, miasteczkach i nawet wsiach. Te sklepy w obecnej chwili nie są już kojarzone z biedą i powszechnym bezguściem. Odnaleźć tam możemy setki ,,perełek” od największych kreatorów mody. Nie muszę chyba wspominać, że wiele amerykańskich gwiazd szuka w takich sklepach swoich własnych, niepowtarzalnych i jakże modnych kreacji. Asortyment takich sklepów jest ogromny, a rzeczy znajdujące się tam są nie tylko tanie, ale również  bardzo często także modne i na czasie.

zdjęcia ślubne Częstochowa

Od czego zacząć poszukiwania? Tak naprawdę nie wiemy, co znajdziemy w danym sklepie. I to chyba właśnie jest najbardziej pociągające w takich zakupach. Idąc do markowego butiku nie będziemy się spodziewać niczego szokującego. Być może poza ceną. Popularne ,,lumpeksy” mogą dać nam masę modnych rzeczy za przysłowiowe grosze. Jest to fakt niepodważalny. Nie bójmy się tych miejsc, bo one już dawno przestały być patologiczne. Twórzmy własna modę niewielkim kosztem. Bardzo dobrym sposobem jest przejście przez dużą ilość sklepów z odzieżą. Zobaczmy również, co w danym czasie jest na topie, co jest modne. Zapewniam, że po takich kilkugodzinnych zakupach, każdy przyniesie do domu naprawdę fajną rzecz. Większość osób może pomyśleć, że to kompletne szaleństwo. Dlaczego? Bo prościej jest iść po gotowe. Czasem jednak warto zrobić coś dla siebie. Może się okazać, że właśnie odkrywamy jakiś ukryty w nas talent. Większość projektantów mody zaczynało od prostych rzeczy. Od zrobienia czegoś z niczego. Wiele ciekawych inspiracji na własne stroje można odnaleźć również w internecie. Na pewno niewiele osób wiedziało, że ze zwykłej koszulki można stworzyć wspaniałą sukienkę. Będzie ona tak samo modna jak ze sklepu. A może nawet bardziej, bo będzie nasza, oryginalna. Odnajdźmy w sobie odrobinę pomysłowości. Nie zawsze przecież trzeba utożsamiać się z tłumem.

Przy tym wszystkim może się nasuwać pytanie o modne dodatki. Zrobić je samemu, czy być może kupić coś gotowego? Jeżeli idziemy w kierunku własnej twórczości, możemy podążać dalej w tą ścieżką. Pamiętacie modne platformy z ćwiekami? Wiecie, że takie buty bardzo łatwo wykonać w swoim domu? Nie chodzi oczywiście o tworzenia obuwia od podstaw, bo na tym trochę trzeba się znać i mieć odpowiedni sprzęt. Wystarczy kupić gotowy produkt za niewielkie pieniądze. Jesteśmy w stanie zrobić z nich prawdziwe cacko i to naprawdę niewielkim kosztem. Wszystkie ozdoby są dostępne na wyciągnięcie ręki. Odrobina inspiracji, trochę czasu i przede wszystkim chęci i mamy gotowy produkt. To prawie jakby stać się na chwilę Armanim czy Louisem Vitton albo którymkolwiek z wielkich projektantów mody. Co z tego, że ktoś może nas krytykować. Ci wielcy przecież też często mają przeciwników.

Kończąc te rozważania stwierdzam, że chyba jednak więcej jest argumentów za niż przeciwko tworzeniu własnej mody. O to chyba w niej chodzi, żeby się nią bawić. Metody prób i błędów są jak najbardziej dozwolone. Kto nie ryzykuje, ten nic nie ma. Dokładnie tak samo jest w przypadku mody. Niech po prostu nas uszczęśliwia.