Moda na e-papierosy

m3

Świat pędzi do przodu, a co za tym idzie, zmieniają się ludzkie poglądy na wiele spraw. Specjaliści bili na alarm, gdy coraz powszechniejsze stawało się palenie tradycyjnych papierosów. Wykazano, jak groźne są jego skutki, jak niekorzystnie wpływa na organizm i że niesie ze sobą śmierć. Tak, to wszystko prawda. Wiedzą o tym miliony palaczy na całym świecie. Palenie uzależnia i niełatwo się wywinąć temu nałogowi, który skądinąd jest dla wielu przyjemnością. Nasza świadomość jest jednak coraz większa i często rezygnujemy mimo wszystko z ulubionego ,,smrodzenia”.

Już pół wieku temu znaleziono alternatywę dla zwykłych papierosów. Pierwszy e-papieros powstał w Stanach Zjednoczonych. Jego koncepcja nie spotkała się jednak z większym zainteresowaniem inwestorów. Dlaczego tak się stało? Otóż rynek tytoniowy rządzi się swoimi prawami. Zyski są ogromne, a taka nowość mogłaby odciągnąć znaczną część klientów. W związku z tym faktem nie podjęto żadnych działań promujących i na dłuższy czas zapomniano o tym urządzeniu. Liczba palaczy stale rosła, a tradycyjne papierosy święciły swoje tryumfy. Sięgać zaczęły po nie coraz młodsze osoby. Uzależnienie rosło, a wraz z nim zyski. Początek obecnego wieku i coraz większa świadomość społeczna spowodowały, że ludzie zaczęli poszukiwać jakiejś alternatywy. Chodziło o promowanie zdrowszego trybu życia, a dodatkowo także do szukania oszczędności. Tradycyjne papierosy stawały się coraz droższe, a miejsca, w których można było je palić zaczęły sukcesywnie znikać. Właśnie wtedy pojawił się odrodzony e-papieros. Reaktywowali go Chińczycy, którzy wzorowali się na amerykańskim pierwowzorze. W niedługim czasie urządzenie dostępne było już na całym świecie. Osiągnęły ogromny sukces i wykazały, że są w stanie zastąpić tradycyjne papierosy.

Elektroniczny papieros pozwala na spożywanie nikotyny w czystej postaci. Nie zawiera tych wszystkich substancji chemicznych i smolistych, które tak szkodliwy wpływ mają na ludzki organizm. Nie wydzielają również tego nieprzyjemnego dymu, który bardzo źle wpływa na osoby przebywające w otoczeniu palacza. Nie ma więc już mowy o biernym paleniu. Wyeliminowanie procesu spalania ograniczyło wpływ tych trujących substancji na organizm palącego. W e-papierosie wszystko odbywa się pod wpływem podgrzania specjalnego płynu zawierającego nikotynę w czystej postaci. Specjalna grzałka podgrzewa liquid do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu zostaje on przetworzony w mgiełkę, która jest bezpieczna dla otoczenia. Na rynku jest w tej chwili bardzo szeroki wybór liquidów o przeróżnych smakach i różnych mocach. Każdy jest w stanie dobrać coś odpowiedniego dla siebie. Indywidualne oczekiwania zostają w pełni zaspokojone. Wiele osób sięga także po e-papierosy po to, aby skutecznie rzucić palenie. W tym przypadku jesteśmy w stanie zmniejszać dawki nikotyny. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących sam fakt palenia. E-papierosy bezwzględnie są w stanie zastąpić swoich tradycyjnych poprzedników.

Dodatkową zaletą elektronicznych papierosów jest ich cena. Fakt, że pierwszy zakup najtańszy nie będzie, ponieważ samo urządzenie w zależności od producenta można znacznie różnić się ceną, ale w ostatecznym rozrachunku i tak wychodzi taniej niż przy tradycyjnym paleniu. Dla przykładu, paląc codziennie paczkę wydamy miesięcznie ok. 360 zł, a w przypadku zakupu e-papierosa – ok. 70 zł na pierwszy sprzęt i ok. 12 zł na liquid, który wystarczy na około tydzień. Różnicę chyba widać od razu. Zaletą nie będzie już tylko zdrowsze palenie, ale także jego koszty. Mamy więc 2 w 1. Poprawimy nie tylko kondycję naszego organizmu, ale także i portfela.