Odpowiednia poduszka i jej wpływ na komfort wypoczynku

interior-design-449009_640

Prawidłowy sen i relaks gwarantują zdrowie oraz właściwą sprawność potrzebną do wykonywania obowiązków codziennego dnia. Deficyt wypoczynku może skutkować wzrostem napięcia, brakiem motywacji do działania, a nawet depresją. Jednym z najważniejszych elementów optymalnego snu jest właściwie dobrana poduszka.

Różne potrzeby wymagają różnych rozwiązań

Każdy człowiek śpi inaczej – ma inne przyzwyczajenia, ulubione pozycje, zmaga się z rozmaitymi chorobami. Osoby chrapiące podczas snu powinny używać innej poduszki niż te, które np. lubią spać na brzuchu. Przy wyborze odpowiedniego wyposażenia trzeba także zwrócić uwagę na wiek, alergie oraz upodobania. Na rynku można zakupić poduszki w różnorakich kształtach i o wielorakich właściwościach.

Generalnie poduszki mają za zadanie chronić kręgosłup w odcinku szyjnym, redukować napięcie mięśni karku i obręczy barkowej oraz gwarantować wygodę i komfort podczas snu. Powinny być ergonomiczne i funkcjonalne bez względu na to, jaką pozycję preferuje śpiący. Biorąc pod uwagę różne schorzenia i potrzeby, produkuje się poduszki o właściwościach ortopedycznych i terapeutycznych, zapewniających odpowiednie podparcie i prawidłowe ułożenie ciała. Poduszki odpowiadają także za prawidłową wentylację w trakcie snu.

Prawdziwie komfortowe rozwiązania

Poduszki oferowane przez firmę salonsnu.pl pozwalają na osiągnięcie maksymalnego komfortu. W ofercie można znaleźć zarówno poduszki klasyczne, jak i te wykorzystujące nowoczesne rozwiązania. Mają różne twardości i wysokości. To ważne dla osób, które chrapią – odpowiednio wysoka poduszka Soya pomaga zwalczyć tę przykrą dolegliwość. Dla osób śpiących na brzuchu bardzo dobra jest mała poduszka Tempur Ombracio w kształcie motylka. Zapewni właściwą wentylację i wygodę, umożliwi także bardzo przyjemne wtulanie się w mięciutką tkaninę. Warto zauważyć, że niektóre modele mają także właściwości masujące. Tak jest w przypadku poduszki Latex Sublime, która zawiera wypustki przyjemnie pocierające kręgi szyjne. Nowoczesne produkty mogą być również skorelowane z innymi urządzeniami wykorzystywanymi w domu – np. z odtwarzaczami muzyki.

Nowoczesne poduszki Tempur zapamiętują układ kostny i naturalną linię, jaką tworzy głowa, szyja i ramiona. Są stworzone z materiału, który dzięki ciepłocie ciała może uformować się do optymalnie podtrzymującego kształtu. Wymyślili go specjaliści z NASA dla kosmonautów, by ci czuli się bardziej komfortowo w trakcie misji załogowych.

Przestrogi dla alergików

Poduszki powinny być wykonane z materiałów hipoalergicznych i antybakteryjnych. Nie powinny także absorbować wilgoci. Niedopuszczalne jest wykorzystywanie do produkcji materiałów, które pozwalają na tworzenie się pleśni lub roztoczy. Przed zakupem poduszki warto także dokładnie przypatrzeć się pokrowcom. Najlepsze są takie, które wykorzystują zamki błyskawiczne. Łatwo je zdjąć i wyprać. Poszewki powinny być miłe w dotyku. Ważne także, by ich kolor i fakturę dobierać odpowiednio do wystroju wnętrza. Nie wolno zapominać, że poduszki mogą stanowić ciekawą ozdobę każdego pomieszczenia.

Więcej materiałów wideo można znaleźć również na stronie youtube.pl/KomfortSnu