Torba na weekendowe wyjazdy

Świat się dzisiaj nieustannie zmienia. Dawniej w ramach weekendowego odpoczynku wybierano się na piknik do lasu, czy w porywie szaleństwa – gdzieś nad pobliskie jezioro. Dzisiaj natomiast nie tylko jeździmy nad morze, w góry, nad jeziora na weekend, lecz często także jedziemy gdzieś za granicę, często do jednej ze stolic europejskich. Powstaje podstawowe pytanie – w co się spakować?

Rodzaje toreb podróżnych

Klasyczna walizka jest nieco za duża na tę okazję, dlatego warto rozejrzeć się za czymś mniejszym i bardziej poręcznym. Jakie mamy możliwości?

Plecak turystyczny

Pierwszą jest oczywiście plecak. Idealnie nadaje się on na wszystkie wyjazdy w mniej cywilizowane rejony świata. A zatem warto dokonać tego wyboru, jeśli jedziemy w góry, na rajd, gdzieś daleko na wieś, w niedostępne rejony, czy w ogóle decydujemy się na np. wyprawę stopem. Choć nie jest on najwygodniejszy, to jednak z nim poradzimy sobie absolutnie w każdych warunkach.

Mini walizka

Mini walizka z kolei będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli lecimy samolotem, lądujemy w dużym mieście, świetnie skomunikowanym i tylko idziemy do hotelu. Wówczas mamy pewność, że nic nam się nie pogniecie, wszystko będzie ładnie i elegancko ułożone, a my nie zmachamy się taszcząc na plecach swoje rzeczy.

Torba podróżna

Warto także rozważyć zabranie torby. Jej zdecydowaną zaletą, jest fakt, że jest najbardziej pojemna. Zatem jeśli podróżujemy samochodem i chcemy zabrać trochę więcej rzeczy, a nie chcemy pakować ich w kilka reklamówek ani brać ogromnej walizki, to torba podróżna jest idealnym rozwiązaniem.

źródło: https://sklep.puccini.pl/blog/jaka-torba-na-wyjazd-weekendow/
Warto jeszcze wspomnieć, że na rynku istnieją dzisiaj różne rodzaje toreb podróżnych. Możemy kupić nie tylko te klasyczne, przypominające torby sportowe, zarzucane na ramię, lecz także delikatniejsze modele, przypominające kształtem damską torebkę.

Jak wybrać torbę weekendową?

Bez względu na to, czy kupujemy plecak, klasyczną torbę, czy też mini walizkę, to podczas zakupu powinniśmy uważać na kilka rzeczy. Przede wszystkim pamiętajmy o zasadzie, że czasem lepiej jest zapłacić nieco więcej, niż potem wyrzucać po jednym wyjeździe torbę. A zatem materiał, z którego będzie wykonana torba, musi być odporny na ścieranie, łatwy do czyszczenia i wodoodporny a stelaż mocny.

Uniwersalna torba podróżna – czy istnieje?

Pozostaje jeszcze kwestia uniwersalne torby. Nazywana jest tak zazwyczaj zwykła prosta torba podobna do torby sportowej. Utrzymana w jednolitych barwach, wykonana z mocnego, odpornego materiału, bardzo pojemna pomimo małej wielkości świetnie sprawdza się w praktycznie każdej sytuacji. Na dodatek możemy doczepić jej kółka albo też nieść ją na ramieniu lub w ręce.