Ubranie a typ urody

m5

Istnieją cztery podstawowe typy urody odnoszące się do pór roku. Czy podczas doboru stroju zastanawiamy się nad tym, czy pasuje on do naszego typu urody? Pewnie jakaś część osób nie ma z tym problemu. Mimo to prawie każdy ma swoje upodobania kolorystyczne, które niekoniecznie idą w parze z przyjętymi odnośnikami. Po prostu lubimy daną barwę i nie zastanawiamy się nawet nad tym, czy do nas pasuje. Niestety, źle dobrany kolor może pogorszyć nasz wizerunek. Twarz zacznie wydawać się bardziej zmęczona niż jest w rzeczywistości, nie będzie miała blasku i wyrazu. Nieodpowiedni kolor może również dodawać nam lat. Barwy mają magiczną moc, która może albo dodawać nam uroku, albo go zabierać. Jak zatem sprawdzić, co do nas pasuje? Analiza kolorystyczna wyróżnia cztery typy urody, z czego dwa są uważane za chłodne ( zima i lato) i dwa za ciepłe (jesień i wiosna). Wykonując analizę należy usunąć makijaż, aby twarz pozostała naturalna.

  • Wiosna – ma ciepły kolor skóry, o delikatnym złocistym i brzoskwiniowym odcieniu. Kolor oczu najczęściej jest niebieski, zielony, turkusowy, szampański czy jasnobrązowy. Co do włosów, to są one najczęściej w odcieniach blond aż po jasny brąz. Zawsze jednak muszą mieć ciepły złoty lub rudawy połysk. Piegi mogą być jedynie w złocistym kolorze. Opalenizna szybko się pojawia i pozostaje na dłuższy czas. Usta mają odcień czerwonawy. Do tego typu urody najbardziej pasują stroje w kolorach zielonym, żółtym, pomarańczowym i beżowym. Typem wiosennym jest aktorka Julia Roberts.
  • Lato – charakteryzuje się cerą w odcieniu porcelany lub delikatnego różu. Zdarza się także odcień oliwkowy. Jeśli na karnacji pojawiają się piegi, to zawsze w kolorze szarobrązowym. Włosy nigdy nie będą ciemniejsze niż w kolorach średniego brązu. Ich odcień natomiast nigdy nie będzie inny niż popielaty. Oczy najczęściej są niebieskie, szare lub brązowe. Usta natomiast posiadają odcień delikatnego różu. Letni typ urody powinien wybierać kolor jasnozielony, biały i różowy. Reprezentantką tego typu jest Claudia Schiffer.
  • Jesień – zachwyca jasno – brzoskwiniową cerą, która często jest także blada. Wykazuje skłonności do występowania piegów w kolorze rudym lub jasnobrązowym. Włosy posiadają często złote odcienie. Barwą dominującą jest oczywiście rudy, miedziany, kasztanowy lub ciepły blond. Oczy mają intensywny kolor. Wyróżnić tutaj możemy brąz, zieleń, bursztyn, jasnoniebieski i stalowy. Osoby o takim typie urody źle tolerują opalanie. Skóra szybko robi się czerwona i nie ma tendencji do brązowienia. Panie o jesiennym typie urody zdecydować się powinny na kolory złote, brązowe, zielone i żółte. Jesień reprezentuje aktorka Susan Sarandon.
  • Zima – rozpoznamy ją po bardzo jasnej, porcelanowej wręcz cerze. Jest to najbardziej kontrastowy z typów urody. Chłodny, oliwkowy odcień skóry i niesamowicie ciemne brwi i rzęsy – po tym rozpoznamy ,,panią zimę”. Włosy również występują w ciemnej postaci. Dominuje tutaj czerń lub ciemny brąz zawsze z połykiem granatu lub popielu. Oczy najczęściej są brązowe, zielone, orzechowe, błękitne. Przyciągają intensywnym blaskiem. Zaletą tego typu urody jest to, że w słoneczne dni skóra bardzo szybko się opala na piękny, oliwkowo – brązowy kolor, który utrzymuje się przez dłuższy czas. Bardzo dobrze pasują do tego typu urody odcienie czarne, białe i szare. Zimę reprezentuje aktorka Megan Fox.

Jeżeli nie mamy ochoty na zmiany, nikt nas zmuszać nie będzie. Ale może czasem warto zaryzykować i spróbować czegoś nowego.  Zmiana stylizacji może nas pozytywnie zaskoczyć.