Weselny dress code

Wesele to czas, w którym każda kobieta chce wyglądać pięknie. I mowa tutaj nie tylko o pannie młodej, ale o wszystkich tych, które zostały zaproszone w roli gości. Dla wielu z nas problem pojawia się przy wyborze weselnej kreacji. Nie do końca wiemy, co wypada na siebie założyć, żeby nie przyćmić wyglądu panny młodej. Czy istnieją zatem jakieś wytyczne co do ubioru gości?

Weselna etykieta

Aby nie popełnić modowego błędu należy wziąć pod uwagę charakter uroczystości, a także jej miejsce, nasz wiek i to, w jakiej „roli” będziemy uczestniczyć podczas wesela. Pamiętanie o kilku prostych zasadach pomoże nam się nie skompromitować.

Ubiór rodziców

Strój powinien być elegancki i gustowny. Bardzo dobrze sprawdzą się sukienki w stonowanych kolorach, dopasowane adekwatnie do sylwetki. Ze względu na to, że uroczystość zaślubin odbywa się zwykle w kościele, warto sięgnąć po okrycie wierzchnie w postaci eleganckiego żakietu lub lekkiego, prostego płaszczyka.

Strój dla druhny

Jeśli chodzi o sukienkę dla druhny, może być ona dobrana na dwa sposoby. Pierwszy z nich to ustalenie kroju i koloru z panną młodą. Tu sprawa wydaje się być prosta. Natomiast drugi sposób wyboru sukni zależy od tego, jaką długość ma strój panny młodej. Długie kreacje na wesele dają druhnom zielone światło na założenie sukienki o tej samej długości, w kolorze ustalonym uprzednio z panną młodą. Jednak gdy panna młoda wybiera na swój najpiękniejszy dzień krótką sukienkę, to druhnę również obowiązuje ta sama długość. Kolor – analogicznie do poprzedniej sytuacji. Trzeba mieć na uwadze, że strój druhny powinien być stosowny i nie może odsłaniać zbyt wiele.

Kreacje gości

Skromna uroczystość z krótką sukienką panny młodej w roli głównej zobowiązuje nas do niezakładania długiej sukni. Pozostali goście, przez wzgląd na szacunek do innych gości i uroczystości, powinni być ubrani elegancko i wizytowo. Jeśli w spodniach czujemy się bardziej swobodnie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym dniu założyć elegancki kombinezon damski z matowej tkaniny.

Poza tymi kilkoma zasadami należy pamiętać o jeszcze jednej, równie ważnej: w dniu ślubu biel jest zarezerwowana tylko dla panny młodej! Wiele osób niestety o tym zapomina.