Z jakiej tkaniny uszyć żakiet?

Każda kobieta posiada pewien element garderoby, który jest jej absolutnym znakiem rozpoznawczym. Może to być dodatek w formie muchy czy krawatu, albo marynarka, lub też żakiet. Wszystko zależy od stylu i sylwetki kobiety, która nosi konkretną część odzieży.

Żakiet jest bardzo częstym elementem garderoby wybieranym przez eleganckie panie. Wykorzystywany jest podczas spotkań biznesowych, na rozmowach kwalifikacyjnych, ale także mniej oficjalnych imprezach okolicznościowych. Wszystko uzależnione jest od tkaniny na żakiet.

Ta część garderoby najczęściej jest szyta z tzw. chanelki. Żakiety tworzone z tego materiału są wygodne i bardzo chętnie noszone przez kobiety w różnym wieku. Natomiast zakłady krawieckie lubują się w tej tkaninie ze względu na jej plastyczność i niewidoczność ewentualnych niedociągnięć powstałych w trakcie szycia.

Sportowy żakiet

Tkanina wybierana na żakiet sportowy z zasady jest bardziej elastyczna. Najczęściej są to połączenia bawełny z elastanem, które doskonale dopasowują się do kształtów kobiety go noszącej. Innym lekkim materiałem jest krepon. Ta płócienna tkaniny ma delikatnie pomarszczoną fakturę, ale wygląda zjawisko, gdy zostanie odpowiednio skomponowana i udekorowana dodatkami.

Żakiet na eleganckie spotkania

Tkaniny, które są uważane za klasyczne w przypadku żakietów to bukle i dżersej. Często stosowany jest również jedwab albo bawełniana satyna (występuje z małą ilością włókien syntetycznych). Materiały im bardziej są elastyczne, tym mniej się gniotą, a co za tym idzie – nie wymagają ciągłego prasowania.

Kolejnym dobrym wyborem na uszycie eleganckiego żakietu jest sztruks. Chociaż przeważnie jest używany do tworzenia spodni to często także sprawdza się w przypadku okryć wierzchnich. Żakiet uszyty z tego materiału jest sztywniejszy. Innymi materiałami przeznaczonymi do produkcji tej części garderoby są bawełna, gabardyna, wiskoza, a nawet tweed. Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji kobiety noszącej ubranie.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.