Zasady perfekcyjnego wyglądu

m6

Chyba każdy zna powiedzenie ,,Jak cię widzą, tak cię piszą”. Oczywiście wiadomo, że ważne jest wnętrze itd., ale tak naprawdę pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i nawet jeśli jest się wartościowym człowiekiem, wygląd może nas skreślić już na początku. Co zatem zrobić, aby dobrze się prezentować? Na co dzień kwestia naszego wyglądu nie jest tak bardzo istotna jak podczas ważniejszych wydarzeń, choćby takich jak rozmowa kwalifikacyjna, służbowy obiad, spotkanie z przyszłymi teściami i inne tego typu stresujące spotkania. Istnieje 9 zasad perfekcyjnego wyglądu dopasowanego właśnie do takich sytuacji.

Oczywiście primo to nienaganna depilacja, która jest nieodzowna dla każdej kobiety w dowolnym wieku.

  1. Naturalny makijaż – nie prowokujmy i nie pozwalajmy na zbędne komentarze, postawmy na skromne kolory w odcieniach beżowych i brązowych. Użyjmy błyszczyka lub delikatnej pomadki. Paznokcie powinny być pomalowane na jeden kolor, niekoniecznie w ostrych barwach.
  2. Nienaganna fryzura – powinna być gładko uczesana. Włosy mogą być także upięte w modny kok lub po prostu związane w koński ogon. Nie każdemu może to pasować, ale cóż poradzić. Z konwenansami się nie dyskutuje. Nie używajmy zbyt dużej ilości lakieru i innych specyfików. Zastosować możemy za to ozdobne spinki, które pełnić będą rolę biżuterii. Fryzura, tak jak makijaż, powinna wyglądać naturalnie.
  3. Subtelna biżuteria – ciężkie naszyjniki, grube bransolety i długie połyskujące kolczyki powinny tego dnia pozostać w domu. Biżuteria nie powinna rzucać się w oczy i zwracać na siebie większej uwagi. Zaopatrzmy się w delikatne błyskotki, które nie będą dźwięczeć. Pamiętajmy, że w tym wypadku, co za dużo to nie zdrowo.
  4. Elegancki żakiet – wizytowy strój nie obejdzie się bez niego. Jeśli okoliczności są nieco mniej oficjalne, żakiet doda naszemu strojowi elegancji. Wybierajmy stonowane kolory i modne fasony.
  5. Klasyczna koszula – idealnie sprawdzi się zarówno ze spódnicą, jak i ze spodniami. Istotne jest, aby nie posiadała żadnych ozdobników. Falbanki, żaboty i ćwieki zostaw na inną okazję. Stara zasada mówi, że ,,błękitna koszula wzbudza zaufanie”.
  6. Szykowne dodatki – to te, które dodadzą szyku i jednocześnie urozmaicą strój. Apaszka, zegarek i torebka pozbawiona ozdób są jak najbardziej na miejscu. Dodatki powinny być jak najprostsze, aby nie odwracały uwagi od rozmowy.
  7. Długość midi – miłośniczki krótkich sukienek z pewnością będą niepocieszone. Niestety, wyjście w mini może nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Na ważne spotkania nie należy zakładać niczego, co jest krótsze niż do kolan. Wszystkie inne stylizacji mogą być odebranie jako niestosowne i wręcz nie na miejscu.
  8. Gładkie rajstopy – kolorowe i wzorzyste nie wyglądają elegancko. Oczywiście nadają się na każdą inną okazję i wyjście, ale nie w tym wypadku. Czarny lub cielisty kolor są odbierane jako najbardziej odpowiednie. Niemiła niespodzianka jest taka, że nawet podczas upałów nie należy przybywać na dane spotkanie z gołymi nogami. Czasem warto pocierpieć, żeby odnieść sukces.
  9. Zakryte palce – największym i najczęściej popełnianym przez kobiety błędem, jest zakładanie butów z odkrytymi palcami. Jest to niedopuszczalne zwłaszcza podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Standardy eleganckiego wyglądu wymagają obuwia zakrytego z niezbyt dużym obcasem.

Każdy, kto uwzględni takie wskazówki, może liczyć na to, że z pewnością zrobi dobre pierwsze wrażenie. Całe reszta pozostaje kwestią osobowości i posiadanych umiejętności.