Zastosowanie tkanin w kwiaty

Materiały wzorzyste są bardzo atrakcyjne zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Kwiaty, kształty i intrygująca gramatura nadają nieco innego, bardziej odważnego i wyrazistego wyglądu kobiecej sylwetce. To również dobry sposób na manifestowanie swojej osobowości i prezentowanie unikalnego stylu.

Tkanina w kwiaty jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do szycia zwiewnych sukienek i delikatnych bluzek oraz koszulek. Dzięki temu ciało nabiera lekkości, a cała sylwetka prezentuje się intrygująco. Szczególnie u szczupłych i zgrabnych pań, takie rozwiązanie daje niezwykły efekt wizualny.

Rodzaj garderoby

Delikatne materiały w kwiaty mają to do siebie, że lekko opadają na ciało właścicielki, dzięki czemu nadają mu opływowego, nieco tajemniczego wyglądu. Długie sukienki doskonale prezentują się latem na plażach w połączeniu ze strojem kąpielowym. Nie tylko są praktyczne i wygodne, ale przede wszystkim chronią ciało przed wysoką, ale też niską temperaturą.

Jednak tkaniny w kwiaty wykorzystywane są również do szycia zwiewnych, długich, letnich spódnic oraz tych krótszych z grubszego tworzywa. W pierwszym przypadku, podobnie jak przy sukienkach, mają one przede wszystkim nadawać całej sylwetce bardziej tajemniczego i stonowanego wyglądu. Przy czym są bardzo wygodne i idealne w każdej sytuacji.

Natomiast krótkie spódniczki z grubszego materiału są wykorzystywane przede wszystkim podczas wieczorowych, mniej formalnych spotkań z rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami. Częściej można zobaczyć panie ubrane w ten rodzaj garderoby na imprezach, w barach i pubach, ale też na spacerze.

Dodatki do stroju

Tkaniny w kwiaty to nie tylko materiał na ciekawe ubranie, ale równie często jest wykorzystywany do szycia apaszek, szali, skarpetek czy rękawiczek. Wbrew pozorom to tworzywo, w zależności od grubości i wzorów, całkiem ciekawie prezentuje się w komplecie ze stonowanymi garniturami damskimi, garsonkami oraz kombinezonami. Tak wykorzystane lekkie i delikatne materiały nadają elegancji kobiecemu strojowi.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.