Zbrodnie przeciwko modzie

m3

Każdy z nas z pewnością chociaż raz spotkał się ze stwierdzeniem, że dana stylizacja jest zbrodnią przeciwko modzie. Cóż tak naprawdę to oznacza? Faktem jest, że wiele rzeczy jest modnych tylko przez jakiś czas. Jednak założenie niektórych strojów nie jest dopuszczalne w żadnym przypadku. Niekoniecznie trzeba od razu być kreatorem, czy wielkim znawcą tematu, żeby dobrze się ubrać. Są mimo wszystko błędy, których moda nigdy nie wybacza. Wiele osób daje się ponieść ułańskiej fantazji i konsekwencje takich działań najczęściej są opłakane. Co ciekawe, bardzo często to właśnie panowie są prowodyrami takich niecodziennych akcji. Oto mały przegląd największych przewinień wobec mody:

  • Sandały, klapki i skarpety sięgające do połowy łydki – bardzo popularne połączenie, które niestety jest nie tylko antymodowe, ale również wygląda dosyć komicznie. Takie obuwie prezentuje się doskonale, ale noszone na gołą stopę. Buty, nawet te od oryginalnych producentów, kupione za większe pieniądze nie obronią swego wysokiego statutu. Załóżmy sandały bez skarpet i nie krzywdźmy mody. Kremowy kolor obuwia również nie będzie dobrze współgrał np. w połączeniu z czarnym garniturem. Takiej mody po prostu nie ma, nie było i nie będzie.
  • Wysoki połysk materiału – owszem, ale jedynie na karnawał lub bal sylwestrowy, ale nigdy do codziennego użytku. Pstrokacizna dobra jest tylko w określonym sezonie. Powraca co jakiś czas moda na cekiny, ale nie obwieszajmy się nimi każdego dnia. Takie stroje zakładajmy na jakieś konkretne okazje. Tego samego dotyczą połyskujące materiały. Garnitur od Armaniego  nie wyjdzie z mody nigdy, a jego wyjątkowość polega właśnie na tym, że nadaje się tylko na specjalne wydarzenia.
  • Zbyt krótkie nogawki i wystające łydki – w tej sytuacji opis chyba jest zbędny. Nikt nie wygląda dobrze w spodniach, które nie zakrywają odpowiedniej długości nogi. Nie mówimy tu oczywiście o długości ¾ czy nawet 7/8, bo na takie też bywa moda. Źle dopasowana długość dolnego odzienia jest domeną Amerykanów, ale oczywiście zdarza się w każdym innym kraju. Zbyt krótkie spodnie nigdy nie będą modne.
  • Ciasne ubrania – w tej kategorii królują panie. Bardzo często zdarza się , że osoby, które pragną ująć sobie parę deko, wciskają się w za małe ubrania. To niestety nie tylko nie jest modne, ale często może być również szkodliwe. Bardzo często dotyczy to jeansów, które nie ulegają rozciąganiu i skutecznie tamują odpowiedni przepływ krwi. Wylewający się tłuszcz z bocznych partii ciała również nie wygląda zachęcająco, a tym bardziej modnie i na czasie. Dzisiejsi projektanci potrafią w doskonały sposób zatuszować wszelkie mankamenty urody bez uszczerbku na zdrowiu. Pamiętajmy, za małe nie jest modne.
  • Gorsety i podwiązki – miłośniczki takich ubiorów z pewnością zaprotestują. Jednak faktem jest, że taki strój nie nadaje się do codziennego użytkowania, a gorset zakładany jako pojedynczy element modny nie jest. Oczywiście całe stylizacje z jego wykorzystaniem mogą takie być. Pamiętajmy, aby dobrać dla niego odpowiednią oprawę, która w danym czasie jest modna i problem zostanie rozwiązany, Widoczne podwiązki mogą zachwycać mężczyzn, ale przyznać trzeba, że pokazywać publicznie raczej ich nie wypada.
  • Przesadna groteskowość i przerysowanie – we wszystkim należy zachować umiar. Zakładanie na siebie zbyt wielu rzeczy lub upodabnianie się na siłę do znanych postaci niestety nie jest modne. Nie twórzmy na siłę stylizacji, które mogą wywołać nieprzewidywalne skutki.

zdjęcia ślubne Częstochowa

Posiadając taka wiedzę, będziemy mogli spać spokojnie i z pewnością nie będziemy szkodzić temu, co za modne jest uważane przez szersze kręgi społeczeństwa.